
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 16 |
| Reference Type | External, Internal |
| Settling Time | 9 µs |
| Number of D/A Converters | 8 |
| Differential Output | No |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
Stock: 90
Distributors
pcbx
Unit Price$34.05646
Ext.Price$34.05646
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $34.05646 | $34.05646 |
| 10 | $28.02671 | $280.26710 |
| 25 | $26.80417 | $670.10425 |
| 50 | $25.63496 | $1281.74800 |
| 100 | $24.51686 | $2451.68600 |
